تبلیغات
یک مادر و هزاریک تجربه - طرز تهیه 10‌ شیرینی ‌خانگی ‌ + تصاویر
یک مادر و هزاریک تجربه
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

شیرینی بادامی

مواد لازم:

پودر بادام: 2 لیوان

پودر شکر: 1.5 لیوان

گلاب: کمتر از نصف لیوان

خلال پسته: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا پودر بادام را با دوسوم پودر شکر مخلوط کنید. گلاب را کم‌کم اضافه کنید که مواد شل نشود و به صورت خمیری منسجم درآید و بتوان آن را در دست فرم داد و به شکل بادام یا توت درآورد. این خمیر را کمی ورز دهید تا کاملا چسبنده شود. از مواد خمیر به اندازه یک فندق بردارید و آماده کنید و در ظرف مناسبی بچینید. از یک خلال پسته برای دسته میوه استفاده کنید و در انتهای توت‌فرنگی فرو کنید. پودر شکر را با کمی پودر لبو یا هر رنگ خوراکی مجاز مخلوط کنید و بعد توت‌های آماده شده را در پودر شکر رنگی بغلتانید تا جلوه بهتری داشته باشند. این شیرینی را در ظرف دردار تا مدت‌ها می‌توانید در جای خنک نگهداری کنید. شیرینی بادامی بسیار مقوی و مغذی است و احتیاج به پخت ندارد.

شیرینی نخود‌چی

مواد لازم:

آرد نخود‌چی: یک کیلو

پودر قند: 350 گرم

روغن جامد یا کره: 350 گرم

وانیل: یک‌چهارم قاشق چایخوری

پودر هل: نصف قاشق چایخوری

پودر پسته: به میزان لازم

طرز تهیه:

برای تهیه این شیرینی ابتدا پودر قند را با کره یا روغن مخلوط کنید و آن‌قدر هم بزنید تا کاملا پوک شود. هل و وانیل را هم اضافه کنید و بعد آرد نخود‌چی الک شده را کم‌کم افزوده و با دست به آرامی ورز دهید که به روغن نیفتد و سفتی آن به اندازه‌ای باشد که با دست بتوان به آن فرم داد. می‌توانید بعد تهیه خمیر، شیرینی را بپزید ولی بهتر آن است که یک شب به خمیر استراحت داده و خمیر را درون کیسه نایلونی و در یخچال بگذارید. بعد از این مدت استراحت، مجددا آن را ورز دهید تا خمیر با حرارت دست شما گرم شود. سپس روی سطحی صاف کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه به قطر یک سانتی‌متر باز کنید و با قالب مخصوص شیرینی نخود‌چی آن را قالب بزنید و در سینی فر چیده و روی آنها را پودر پسته بپاشید.

فر را از قبل گرم کنید و شیرینی را به مدت 8 تا 10 دقیقه در دمای 170 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. مراقب باشید، این شیرینی خیلی زود آماده می‌شود، نباید زیر شیرینی تغییر رنگ بدهد. سینی را از فر بیرون بیاورید. صبر کنید تا کاملا سرد شود و بعد به آرامی شیرینی‌ها را از سینی جدا کرده و در ظرف مناسبی بچینید و روی آنها را بپوشانید. چنانچه بخواهید مدت طولانی این شیرینی را نگهداری کنید، از ظروف دردار استفاده کنید.

نان برنجی کرمانشاهی

مواد لازم:

آرد برنج: 600 گرم

روغن جامد یا کره: 300 گرم

پودر شکر: 300 گرم

تخم‌مرغ: 2 عدد

پودر هل: نصف قاشق چایخوری

گلاب: 140 گرم

خرفه برای تزئین: به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا سفیده و زرده تخم‌مرغ‌ها را جدا کنید و سفیده را در ظرفی بریزید و با همزن برقی، آن را بزنید تا پفکی شود و از ظرف نریزد. دو قاشق پودر شکر به سفیده اضافه کنید و مجددا آن را بزنید تا سفیده کشدار شده و بعد هل و بقیه پودر شکر را هم با مواد مخلوط کنید تا صاف و یکدست شود. در نهایت، زرده‌های تخم‌مرغ و گلاب را به مواد افزوده و مخلوط کنید. آرد برنج را دوبار الک کنید و کم‌کم به مایه شیرینی اضافه کنید و با قاشق هم بزنید و در ادامه سفیده زده شده را هم با مواد مخلوط کنید. خمیر آماده شده را به مدت یک شبانه‌روز در ظرف در بسته استراحت دهید.

فر را از قبل گرم کنید وکف سینی فر را با ورق کاغذ روغنی بپوشانید. از خمیر به اندازه یک گردو بردارید و با دست آن را گرد کنید و با فاصله روی کاغذ روغنی بچینید و با مهر روی آنها را مهر بزنید و کمی دانه خرفه بپاشید. شیرینی را به مدت 10 دقیقه با دمای 150 درجه سانتی‌گراد در طبقه بالای فر قرار دهید. بعد از خاموش کردن فر، اجازه دهید شیرینی در فر بماند و خنک شود. وقتی کاملا سرد شد، از کاغذ روغنی جدا کنید و در ظرف مناسب چیده و روی آنها را بپوشانید. لازم به ذکر است می‌توانید به خمیر این شیرینی مقداری زعفران آب کرده اضافه کنید و نان برنجی زعفرانی تهیه کنید. نان برنجی را با روغن محلی کرمانشاه درست کنید و از عطر و طعم آن لذت ببرید.

قطاب یزدی

مواد لازم:

آرد: 2 لیوان

ماست: یک لیوان

زرده تخم‌مرغ: 2 عدد

روغن جامد: نصف لیوان

بکینگ پودر: یک قاشق مرباخوری

مواد میانی قطاب:

گردو، بادام، پسته و فندق چرخ شده: یک لیوان

پودر شکر: یک لیوان

پودر هل: یک‌چهارم قاشق چایخوری

گلاب: یک‌سوم فنجان

طرز تهیه:

برای تهیه قطاب می‌توانید از هر مغزی به تنهایی یا مخلوط چند مغز استفاده نمایید. مغز‌ها را چرخ کرده و با پودر شکر و پودر هل و گلاب مخلوط کرده و به صورت خمیر درآورید.

برای تهیه خمیر قطاب هم ابتدا، ماست و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و در ظرف گودی بریزید. زرده‌های تخم‌مرغ و روغن را به آن اضافه کنید و مواد را کاملا مخلوط کنید تا خمیری لطیف به دست آورید. خمیر را در ظرف دربسته بگذارید و دو ساعت به آن استراحت دهید. در مرحله بعد خمیر را روی سطح صاف به قطر چند میلی باز کنید و با لیوان یا قالب گرد، قالب بزنید و از مواد میانی، روی خمیر قالب زده شده بریزید و آن را به صورت گل جمع کنید و بپیچید که مواد از آن بیرون نریزد. در ظرف گودی مقداری روغن بریزید و آن راخوب داغ کنید و قطاب‌های پیچیده شده را در روغن داغ سرخ کنید و در صافی بگذارید تا روغن اضافی آنها کشیده شده و سرد شوند.سپس روی آنها پودر شکر بپاشید و در ظرف مناسب در بسته بگذارید. این شیرینی مخصوص یزد بوده و در ایام عید بیشتر تهیه می‌شود.

کلمپه‌ کرمان

مواد لازم:

آرد: 900 تا 1000 گرم

روغن جامد یا کره: 350 گرم

تخم‌مرغ: 2 عدد

شکر: 250 گرم

شیر و آب ولرم: یک فنجان

پودر هل یا عرق هل: مقدار لازم

خرما: نیم کیلو

گردوی خرد شده: یک لیوان

پودر زنجبیل، هل و جوز هندی: از هر کدام به میزان لازم

پودر پسته: برای تزئین به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی بشکنید و با هل یا وانیل و روغن مخلوط کنید. آرد را قبلا الک کرده و کم‌کم به مواد اضافه نمایید. سعی کنید آب و شیر را به میزان مساوی با مواد افزوده و خوب هم بزنید تا خمیر لطیفی حاصل شود.

هسته خرما‌ها را درآورید و با جوز هندی رنده‌شده و پودر زنجبیل و گردوی خرد شده، مخلوط نموده و خمیری‌شکل شود و این خمیر، مواد میانی کلمپه است. از خمیر، به اندازه یک نارنگی کوچک بردارید و در دست آن را باز کنید و از مواد میانی، مقداری وسط خمیر باز شده بگذارید و دوباره آن را ببندید و با فاصله در سینی فر چیده و روی آن مهر بزنید و پودر پسته بپاشید و در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی‌گراد، به مدت 15 دقیقه قرار دهید. سپس از فر بیرون آورده و در ظرف دردار گذاشته و با چای یا شیر داغ از مهمانان خود پذیرایی نمایید.

شیرینی پفکی یا مرنگ

مواد لازم:

سفیده تخم‌مرغ: 5 عدد

وانیل و پودر هل: به میزان لازم

آب لیمو ترش: یک قاشق چایخوری

پودر شکر: 2 لیوان

طرز تهیه:

برای تهیه این شیرینی ساده سفیده تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی گود بریزید و با همزن برقی، آن‌قدر بزنید تا سفیده سفت و پفکی شود و از ظرف نریزد. پودر شکر را به آن اضافه کنید و باز هم بزنید تا مایه کشدار شود. وانیل و آب‌لیمو و پودر هل را هم افزوده و مخلوط کنید. فر را از قبل گرم کنید. یک ورق کاغذ روغنی، کف سینی فر بیندازید. مواد را در قیف بریزید و از سر قیف شکوفه‌زنی استفاده کنید. شیرینی را با فاصله روی سینی جای دهید. این شیرینی را به مدت 10دقیقه با دمای 140 درجه سانتی‌گراد در فر قرار دهید. بهتر است بعد از 5 تا 7دقیقه، فر را خاموش کنید و اجازه دهید شیرینی با گرمای فر پخته شود و پس از سرد شدن از فر بیرون آورید. همچنین می‌توانید مقداری از مواد شیرینی را در ظرف دیگری بریزید و کمی رنگ خوراکی مورد نظر خود را به آن اضافه کنید و دو رنگ شیرینی تهیه کنید.


لوز نارگیل خانگی

مواد لازم:

شکر: 2 پیمانه یا 200 گرم

آب: یک پیمانه یا 100 گرم

پودر نارگیل: 2 پیمانه یا 200 گرم (پودر نارگیل کاملا نرم وچرخ شده یا آسیاب‌ شده باشد).

طرز تهیه:

ابتدا برای تهیه شربت این شیرینی شکر و آب را مخلوط کرده تا کاملا شکر در آب حل شود.

سپس این محلول را روی حرارت گذاشته تا بجوشد و قوام آید.

پس از آن شربت را به ظرف دیگری منتقل کرده و خوب بزنید تا سفید شود و پودر نارگیل را به آن اضافه و مخلوط کنید و در ظرف پیرکس ریخته، بلافاصله داخل فر قرار دهید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا پخته شود.

بعد از پخته شدن آنها را به شکل لوزی بریده و در ظرفی دیگر بچینید و با آن از مهمانان نوروزی خود پذیرایی کنید.

شیرینی کشمشی

مواد لازم:

کشمش پلویی: یک لیوان

آرد:350 گرم

تخم‌مرغ: 3 عدد

وانیل: کمی

روغن: 180 گرم

پودر قند: 350 گرم

طرز تهیه:

پودر قند و روغن را در یک ظرف گود بریزید و آن‌قدر آن را بزنید که از ظرف نریزد. کشمش و آرد را هم مخلوط و در انتها همه مواد را یکجا کنید. فر را از قبل گرم کرده و سینی فر را با یک ورق کاغذ روغنی پوشش دهید. مواد را در قیف ریخته و منظم و با فاصله روی کاغذ روغنی بریزید و سینی را در فر قرار دهید. این شیرینی در دمای 160 درجه سانتی‌گراد و به مدت 5 تا 8 دقیقه پخته می‌شود. بلافاصله بعد از پخت آن را از کاغذ جدا کنید و در ظرف مناسبی چیده و روی آنها را با سلفون بپوشانید تا نرم و تازه بمانند. شیرینی کشمشی را با چای یا شیر داغ میل کنید.

سوهان عسلی

مواد لازم:

شکر: یک لیوان

عسل: یک قاشق غذاخوری

روغن مایع: یک قاشق غذاخوری

کنجد: 3 تا 4 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

اول شکر را در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید. کم‌کم ذوب می‌شود. عسل و روغن مایع را هم به آن اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا کاملا کاراملی شود. وقتی شکر ذوب شد کنجد را درون آن بریزید و به هم بزنید. کف یک سینی را از قبل کمی چرب کنید و سریع از مواد ذوب شده با قاشق با فاصله در دیس بریزید. بعد از چند دقیقه شیرینی خنک شده و از سینی جدا می‌شود. سوهان‌ها را در یک ظرف ریخته و روی آنها را بپوشانید که در معرض هوا قرار نگیرند. شما می‌توانید در چند مرحله و به جای کنجد از چند نوع مغز استفاده کنید و سوهان عسلی متنوع درست کنید.

برای درست کردن سوهان عسلی باید سریع عمل کنید، اگر مواد سرد شوند ریختن روی سینی دشوار می‌شود. به همین منظور به مقدار کم و در چند مرحله تهیه کنید.

شکر پاره

مواد لازم:

آرد: 2 لیوان

تخم‌مرغ: یک عدد

پودر قند: 6 قاشق غذاخوری

بکینگ پودر: یک قاشق چایخوری

کره: 100 گرم

زرده تخم‌مرغ: برای روی شیرینی یک عدد

زعفران آب کرده: یک قاشق غذاخوری

شهد آماده شده: یک لیوان

طرز تهیه:

برای تهیه شهد، یک لیوان شکر را با یک لیوان آب مخلوط کنید و بجوشانید تا غلیظ شود. کمی آبلیمو و گلاب به آن اضافه کنید و کنار بگذارید.

کره را در دمای محیط قرار دهید تا گرم شود. آرد، بکینگ پودر و پودر قند را باهم چند بار الک کنید. زعفران آب کرده و تخم‌مرغ را به آرد اضافه کنید و بعد کره را بریزید و با دست ورز دهید تا مخلوط شوند و خمیری لطیف حاصل شود. در این مرحله روی سطحی صاف، نایلون پهن کنید و خمیر را به قطر نیم سانتی باز کنید. بعد با قالب‌های کوچک، مخصوص شیرینی عید خمیر را قالب بزنید و در سینی چرب شده بچینید و در دمای 160 درجه سانتی‌گراد، به مدت 10 دقیقه در طبقه وسط فری که از قبل گرم شده قرار دهید. روی آنها را زرده تخم‌مرغ بمالید و بگذارید طلایی شود. شیرینی را از فر بیرون آورده و شهد را کم‌کم روی آنها بریزید. این کار را چند بار با فاصله انجام دهید تا شربت به خورد شیرینی برود و جذب شود. با چای یا شیر داغ و این شیرینی ساده از دوستان در ایام عید پذیرایی کنید.

نوع مطلب : آشپز باشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 24 فروردین 1395
پنجشنبه 15 آذر 1397 10:32 ب.ظ

You said this fantastically.
cialis rezeptfrei sterreich cialis sans ordonnance cialis taglich cialis 5 mg cialis bula prix de cialis click here to buy cialis price cialis per pill we recommend cialis best buy cialis pills price each
پنجشنبه 15 آذر 1397 03:02 ق.ظ

You actually explained that superbly.
cialis 20mg prix en pharmacie cialis for sale south africa buy cialis online nz opinioni cialis generico cialis generico lilly cialis cipla best buy cheap cialis prezzo di cialis in bulgaria order generic cialis online price cialis best
چهارشنبه 14 آذر 1397 09:59 ق.ظ

Awesome posts. With thanks!
cialis para que sirve cialis authentique suisse cialis 5 mg schweiz cialis 20mg preis cf cialis usa cost only best offers 100mg cialis generic cialis review uk deutschland cialis online estudios de cialis genricos cialis without a doctor's prescription
سه شنبه 13 آذر 1397 10:28 ب.ظ

Incredible many of helpful advice!
tadalafil cialis pills boards cialis free trial overnight cialis tadalafil what is cialis cialis vs viagra when can i take another cialis buy cialis cheap 10 mg buying brand cialis online safe dosage for cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 11:05 ق.ظ

Thanks a lot! I appreciate it.
cialis 50 mg soft tab buy online cialis 5mg cialis 30 day sample buy original cialis cialis side effects dangers if a woman takes a mans cialis generic cialis pill online warnings for cialis generic cialis at walmart cialis cipla best buy
یکشنبه 11 آذر 1397 11:28 ب.ظ

Thanks. A lot of content!

cialis ahumada generic cialis in vietnam cialis soft tabs for sale canadian cialis cialis flussig only here cialis pills cialis tablets australia we recommend cheapest cialis click here take cialis price cialis wal mart pharmacy
یکشنبه 11 آذر 1397 10:22 ق.ظ

Thanks a lot. I appreciate this!
tesco price cialis cialis ahumada prices on cialis 10 mg buy name brand cialis on line cialis 5 mg scheda tecnica generic cialis with dapoxetine buy cheap cialis in uk bulk cialis cialis kaufen cialis from canada
شنبه 10 آذر 1397 10:24 ق.ظ

Whoa a good deal of beneficial advice.
wow look it cialis mexico precios cialis peru generic cialis review uk tadalafil 10 mg where do you buy cialis cialis generico in farmacia discount cialis cialis sans ordonnance achat cialis en suisse cialis reviews
جمعه 9 آذر 1397 11:04 ب.ظ

Reliable information. Cheers.
venta cialis en espaa generic cialis prices for cialis 50mg tadalafil 5mg click here to buy cialis cialis vs viagra venta de cialis canada cialis sans ordonnance opinioni cialis generico cialis kaufen wo
جمعه 9 آذر 1397 11:13 ق.ظ

This is nicely said. !
cialis venta a domicilio cialis generika in deutschland kaufen cialis generique 5 mg cialis generika in deutschland kaufen buy online cialis 5mg opinioni cialis generico cialis 5 mg effetti collateral cialis australia org fast cialis online generic cialis pill online
پنجشنبه 8 آذر 1397 12:42 ب.ظ

With thanks, I like this!
cialis prices in england are there generic cialis achat cialis en itali acheter du cialis a geneve free generic cialis how do cialis pills work cialis generico in farmacia cialis generico milano generic for cialis tadalafil 20 mg
پنجشنبه 8 آذر 1397 12:12 ق.ظ

Nicely put, Thanks!
cialis therapie online prescriptions cialis 40 mg cialis what if i take cialis 5 mg buy cialis uk how much does a cialis cost cialis pas cher paris miglior cialis generico cialis savings card interactions for cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:00 ب.ظ

You actually stated that fantastically.
cialis tadalafil online generic cialis pill online cialis 20 mg calis can i take cialis and ecstasy india cialis 100mg cost cialis side effects acquisto online cialis cialis 20 mg buy cialis sample pack
دوشنبه 12 شهریور 1397 05:08 ب.ظ

Beneficial postings. Kudos!
cialis generico postepay cost of cialis cvs cialis pills in singapore cialis usa cost cialis daily dose generic cialis 20 mg best price if a woman takes a mans cialis if a woman takes a mans cialis prezzo di cialis in bulgaria canadian cialis
یکشنبه 11 شهریور 1397 11:20 ب.ظ

You actually expressed this fantastically.
cialis price thailand can i take cialis and ecstasy best generic drugs cialis cialis patent expiration cialis dosage recommendations cialis australia org viagra or cialis cialis generico online cipla cialis online click now buy cialis brand
سه شنبه 23 مرداد 1397 10:31 ق.ظ

Truly tons of useful information.
buy viagra online at buy viagra with paypal pharmacies rx viagra online cheap viagra online pharmacy buy viagra brand online buy online viagra uk where can i buy viagra viagra online without getting viagra uk
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 09:51 ب.ظ

Thank you, I appreciate it.
fast cialis online generico cialis mexico cialis 5 mg cialis generico online overnight cialis tadalafil compare prices cialis uk safe dosage for cialis enter site very cheap cialis we choice free trial of cialis click here take cialis
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 07:21 ق.ظ

Really a lot of amazing knowledge.
do you need a prescription to buy viagra buy cheap viagra online usa generic viagra online usa buy viagra online no prescription safe place to buy viagra online uk how to buy cheap viagra online buy cheap viagra uk buy viagra professional viagra online without buy cheap viagra online next day delivery
شنبه 4 فروردین 1397 08:57 ب.ظ

Nicely put. Thank you.
cialis rezeptfrei cialis 20 mg best price generic cialis review uk cialis farmacias guadalajara viagra vs cialis vs levitra cialis daily new zealand cialis in sconto cialis 5mg prix calis viagra cialis levitra
پنجشنبه 2 فروردین 1397 08:48 ق.ظ

Kudos! I value this!
cialis 20 mg best price brand cialis nl buy cialis uk no prescription cialis sale online cialis with 2 days delivery only best offers 100mg cialis venta de cialis canada prezzo di cialis in bulgaria tadalafil 20 mg cialis online
جمعه 17 آذر 1396 07:12 ب.ظ
Hi Dear, are you actually visiting this website daily,
if so after that you will definitely take pleasant experience.
یکشنبه 30 مهر 1396 12:36 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به وبلاگ ما هم سر بزنید.
شنبه 18 شهریور 1396 12:45 ب.ظ
Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Opera, it looks fine but when opening
in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!

Other then that, terrific blog!
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:43 ق.ظ
Good answers in return of this matter with real arguments and telling all concerning that.
جمعه 13 مرداد 1396 09:50 ب.ظ
What's up mates, how is everything, and what you desire to say
concerning this article, in my view its in fact awesome in support of me.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:21 ق.ظ
I used to be able to find good information from your blog articles.
دوشنبه 14 فروردین 1396 06:16 ب.ظ
An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker
who has been conducting a little research on this.

And he in fact ordered me dinner simply because I found it for him...

lol. So allow me to reword this.... Thank YOU for
the meal!! But yeah, thanks for spending time to discuss this
subject here on your web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


آرزوهای دست نیافتنی


عکس و ترفندستان

خرید گن لاغری تبادل لینک
کیف پول آلوما والت

فتوکده | طراحی کارت پستال و کارت ویزیت 

مرغ عشق نایین

کدشو بزارید تو وبتون

قلب شکسته

خرید عینک سه بعدی - خرید اینترنتی عینک سه بعدی اصل دانلود قسمت 10 شاهگوش - دانلود قسمت 10 شاهگوش
حباب ساز جاگل بابل